Spoštovani starši, dragi učenci,

z Ministrstva za zdravje RS smo prejeli dopis, v katerem sporočajo, da si prizadevajo za zajezitev širjenja novega korona virusa. Ob tem iskreno prosijo, da naj spoštujemo ukrepe. Navajajo, da je spoštovanje omejitev gibanja, omejitev socialnih stikov na člane istega gospodinjstva in osnovnih zaščitnih ukrepov nujno za zaščito učencev, njihovih svojcev in vseh drugih.

Razumejo, da si vsi želimo, da bi čim prej odprli šole, saj se zavedajo pomena in nujnosti pouka v živo ter druženja s sošolci in vrstniki. Vse to lahko dosežemo le, če bomo prav vsi spoštovali ukrepe in se obnašali odgovorno.

V zaključku dopisa so napisali spodbudne besede: “S sodelovanjem, kolektivno odgovornostjo, solidarnostjo in s spoštovanjem sočloveka, njegovega zdravja in načina življenja, tako v lokalnih skupnostih kot na nacionalni ravni, lahko naredimo ogromno. Skupaj bomo zmogli. V naprej hvala za pomoč in ostanite zdravi.”