Spoštovani starši in skrbniki,

vlada je sprejela sklep, da bodo vse šole od 16. marca 2020 do predvidoma vključno 27. marca 2020 zaprte.

Po priporočilih ministrstva bomo organizirali alternativne oblike izobraževalnega procesa.

Učitelji bomo pripravili navodila za delo učencev doma v času zaprtja šole. Že danes bodo učenci prejeli nekaj navodil, učne liste. Od naslednjega tedna dalje bodo učitelji pošiljali napotke za delo na vaše elektronske naslove in sms, za nekatere učence tudi po redni pošti. Vas, starše in skrbnike, prosimo, da svojim otrokom predate učna gradiva, preverite, da bo učno snov predelal in se jo naučil, rešil naloge ter izpolnil zadolžitev.

Vse nadaljnje informacije vam bomo posredovali preko elektronske pošte in spletne strani šole, zato jih redno spremljajte.

Zavedamo se, da vam bo zaprtje šole povzročilo nevšečnosti, vendar moramo vsi skupaj ravnati odgovorno in preudarno, da preprečimo še večje in hujše posledice širjenja epidemije.

Ministrstvo bo pripravilo seznam vzgojno-izobraževalnih ustanov za varstvo tistih otrok, kateri straši ne morejo ostati doma zaradi službe, ki je nujno potrebna za delovanje države. Če ste eden izmed njih, pridobite seznam na ministrstvu.

Hvala za razumevanje.